Dołącz do elitarnej grupy liderów ESG. Wykorzystaj potęgę cyfrowych innowacji i zdobądź przewagę w branży nieruchomości komercyjnych!

ESG Digital Leader to intensywny program skierowany do menedżerów, którzy chcą poznać tajniki wdrażania strategii ESG z wykorzystaniem nowoczesnych innowacji cyfrowych. Program składa się z czterech angażujących warsztatów, prowadzonych przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Czy Twoja firma jest gotowa na nowe wyzwania?

1

Efektywność energetyczna i emisja CO2

Osiągnięcie standardu net zero dla starych i nowych budynków.

2

Wiarygodne dane

Dostęp do wiarygodnych i porównywalnych danych niezbędnych do raportowania niefinansowego.

3

Presja regulacyjna i społeczna​

Nowe regulacje UE, rosnące oczekiwania ze strony klientów, użytkowników i społeczności lokalnych.

4

Digitalizacja procesów​

Poprawa efektywności zarządzania oraz cyfryzacja procesów i wdrożenia nowych technologii cyfrowych. 

Na tym wyzwaniu skupimy się w naszym programie. 

5

Współpraca z dostawcami i partnerami​

Współdziałanie i realizacja wspólnych celów ESG.

Partnerzy programu

ESG Digital Leader jest realizowany przy współpracy z firmami partnerskimi, które mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ESG i nowoczesnych innowacji cyfrowych.

Merytoryka bez kompromisów.

Doświadczona Rada Programowa nadzoruje treść programu. W jej skład wchodzą wybitni liderzy w dziedzinie transformacji cyfrowej i ESG w Polsce, którzy łączą teoretyczną wiedzę z praktycznym doświadczeniem. Dzięki temu, osoby biorące udział w programie ESG Digital Leader mogą być pewne, że zdobędą wiedzę i umiejętności, które są najbardziej wartościowe w procesie tworzenia i wdrażania strategii ESG.

Dariusz Sokulski

Siemens Polska
Dyrektor, Pełnomocnik ds. ESG

Jolanta Nowakowska Zimoch

Greenberg Traurig Poland
Managing Partner, Head of Real Estate

Irena Pichola​

Deloitte
Partner, Sustainability Consulting CE

Katarzyna Zawodna Bijoch

Skanska CDE

President and CEO

Piotr Bartkiewicz

Go4Energy, Politechnika Warszawska
Partner

Piotr Ferszka

SAP Prezes Zarządu/Managing Director

Michał Kozłowski

Proptech Foundation
Co-Founder

Na tę edycję Akademii lista uczestników została już zamknięta.

Wyprzedane.

Zostaw do siebie kontakt a powiadomimy Cię o naborze na kolejną edycję Akademii ESG Digital Leader. Rekrutacja startuje już wkrótce!

Pomysł

ESG Digital Leader Academy to intensywny cykl praktycznych warsztatów, który wyposaży Cię w niezbędne kompetencje technologiczne oraz wzmocni Twoją pozycję lidera i ambasadora zmian w organizacji.

Technologia

 • Dowiesz się jak technologia może pomóc w ESG oraz zrównoważonym rozwoju
 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do budowania synergii pomiędzy strategią digital a strategią ESG
 • Poznasz dostępne na rynku rozwiązania i narzędzia cyfrowe do monitorowania i raportowania wyników ESG.

Strategia

 • Nauczysz się budować skuteczne strategie dekarbonizacyjne oraz dowiesz się jak weryfikować oferty wspierające osiągnięcie standardu “zero emisyjności”
 • Dowiesz się jak przenieść budynki do świata cyfrowego i analizować istotne dla ESG parametry oraz jak integrować ze sobą różne rozwiązania cyfrowe
 • Poznasz najlepsze praktyki dotyczące wdrażania innowacji

Organizacja

 • Zdobędziesz wiedzę na temat szacowania i oceny konsekwencji cyklu życia budynków dla środowiska naturalnego
 • Dowiesz się jak szacować koszty wdrożenia rozwiązań cyfrowych i o co zadbać w umowach
 • Poznasz przykłady firm, które skorzystały na łączeniu strategii ESG ze strategią cyfrową

Zarządzanie

 • Zaplanujesz i zaprojektujesz plan działań dla Twojej organizacji
 • Poznasz skuteczne sposoby budowania angażującej komunikacji wokół projektów digital ESG

Dołącz do programu, jeśli:

Zajmujesz się tematyką sustainability, ESG oraz dekarbonizacji w Real Estate.

Chcesz wyznaczać trendy w branży nieruchomości i budować trwałą przewagę na rynku z wykorzystaniem strategii digital ESG.

Interesujesz się nowymi technologiami i innowacjami i chcesz wiedzieć jak budować nimi wartość w biznesie.

Potrzebujesz wzmocnić swoje kompetencje związane z innowacjami i nowymi technologiami.

Chcesz budować pozycję lidera digital ESG w Twojej organizacji. 

Poszukujesz wiedzy i narzędzi w zakresie cyfrowej transformacji wspierającej strategię ESG.

Chcesz być częścią branżowej społeczności ambasadorów zmiany ESG.

Mentorzy

Irena Pichola

Deloitte

Partnerka Deloitte, Liderka zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej z piętnastoletnim doświadczeniem w consultingu w obszarze budowania i zarządzania relacjami z interesariuszami, marketingu i rozwoju biznesu. Doradza w strategiach transformacji organizacji, raportowaniu, mierzeniu wpływu, zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym i ochronie środowiska. Aktywnie zaangażowana w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Raporting Initiative, WBCSD i CSR Europe. Jest również wykładowczynią w Akademii Leona Koźmińskiego oraz certyfikowaną trenerką GRI.

Daria Pawełko

Deloitte

Senior Manager, Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte. Daria wspiera obecnie topowe firmy w regionie CEE w opracowaniu i przygotowaniu wdrożenia strategii ESG. Wcześniej jako Dyrektor ds. Innowacji i ESG w Atrium European Real Estate, projektując i wdrażając innowacyjne rozwiązania w celu poprawy doświadczenia zakupowego i efektywności operacyjnej z fokusem na realizację strategii ESG firmy. Przed Atrium, Daria wspierała rozwój strategii, transformację cyfrową i inne inicjatywy strategiczne w Empiku oraz doradzała licznym spółkom z ramienia Roland Berger, firmy doradztwa strategicznego.

Michał Kozłowski

Proptech Foundation

Co-Founder Proptech Foundation. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Mentor i współzałożyciel Proptech Foundation, a także Dyrektor Regionalny w spółce technologicznej. Prywatnie zapalony wspinacz, a w wolnych chwilach uprawia pomidory.

Piotr Bartkiewicz

Go4Energy, Politechnika Warszawska

Partner w firmie Go4Energy. Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Autor, konsultant i wykonawca projektów z zakresu budownictwa zrównoważonego w budynkach oraz komputerowego wspomagania projektowania systemów budynkowych. Członek międzynarodowych stowarzyszeń naukowych i reprezentant Polski na forach branżowych HVAC (REHVA, ASHRAE, IBPSA).

Dariusz Romejko

Siemens

Kierownik Produktu: System automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens. Kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania, a w ostatnich latach rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 20 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

 

Mateusz Szymon Płoszaj-Mazurek

Politechnika Warszawska, Bjerg Arkitektur Polska

Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, zajmuje się badaniem wpływu decyzji architektonicznych i cyfrowych metod ich optymalizacji na ślad węglowy budynków w cyklu życia. Posiada doktorat na temat zastosowania sztucznej inteligencji (sieci neuronowych) w szacowaniu śladu węglowego, działa w inicjatywach: Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP, Architekci dla Klimatu. Jest partnerem, architektem i certyfikowanym projektantem budownictwa pasywnego w Bjerg Arkitektur Polska, projektuje architekturę zrównoważoną o niskim śladzie węglowym.

Bartosz Dobrowolski

Proptech Foundation

Co-Founder Proptech Foundation. Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Joanna Kuc

GT Law

Adwokatka w kancelarii Greenberg Traurig, kierująca Praktyką ESG i Praktyką Korporacyjną. Doradza klientom w sprawach transakcji fuzji i przejęć oraz private equity, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii ESG. Posiada doświadczenie w finansowaniu projektów energetycznych i project finance. Zajęła trzecie miejsce w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2021” oraz została nominowana do nagrody Corporate Rising Star w rankingu Euromoney Legal Media Group – Europe Women in Business Law Awards 2022. 

Karolina Kuźniak

GT Law

Radczyni prawna, senior associate w kancelarii Greenberg Traurig, związana z Praktyką ESG oraz Praktyką Nieruchomości. Koncentruje się na prawie nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom we wszelkich obszarach dotyczących prawa nieruchomości, w tym transakcjach zakupu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, transakcjach typu forward funding oraz finansowaniu projektów.

Kamil Radziwon

Deloitte

Manager,  Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte Ponad 7 lat doświadczenia zawodowego w zakresie strategii i analiz biznesowych, zdobytego podczas realizacji projektów w firmach doradczych Big4 dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw oraz instytucji. Ekspert w zakresie tworzenia strategii i definiowania celów dekarbonizacji, zgodnie z metodyką Science-Based Target Initiative (SBTi). Kamil wspiera również przedsiębiorstwa przy realizacji projektów transformacyjnych dot. tworzenia zintegrowanych strategii ESG. 

Anna Wiącek-Kocot

Deloitte

Partnerka w Zespole Strategii i Transformacji IT. Anna ma dwudziestoletnie doświadczenie w konsultingu i usługach IT dla biznesu. Specjalizuje się w obszarze projektowania i wdrażania rozwiązań technologicznych, budowania strategii IT oraz redefinicji roli działów IT w organizacji. Wspólnie z kilkudziesięcioosobowym zespołem doradza klientom w projektowaniu architektury korporacyjnej, przygotowaniu transformacji technologicznych i organizacyjnych oraz wspiera w ich realizacji.

 

 

Wiesław Kotecki

Deloitte

Lider zespołu Customer Strategy and Design w Deloitte Digital na terenie Europy Centralnej. W swojej pracy pomaga klientom w budowaniu przewag konkurencyjnych bazujących na perspektywie użytkownika i jej wykorzystaniu w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Projektując produkty i usługi digitalowe łączy elementy strategii cyfrowej, doświadczenia użytkownika i designu z wiedzą o tym, co daje nowoczesna technologia. Od 2005 r. wierzy, że to właśnie technologia powinna służyć ludziom, a nie ludzie technologii.

 

ESG Digital Leader to pierwszy w branży program rozwojowy dla managerów skupiony wokół innowacji, technologii, ESG i umiejętności zarządzania zmianą.

Holistyczny, angażujący program

Kompendium ESG

 • wykłady online
 • kompleksowa wiedza o ESG w Real Estate
 • bezpośredni kontakt z ekspertami

4 warsztaty

 • praktyka zamiast teorii
 • zaprojektowane przez specjalistów
 • zróżnicowane formaty spotkań
 • praca warsztatowa “hands-on”

Cyfrowa biblioteka

 • dostęp do wiedzy oraz inspiracji technologicznych
 • checklisty wdrożeniowe
 • przykłady narzędzi i technologii
 • pitche startupów

Case studies

 • wdrożenia od kuchni
 • prezentacje historii bez lukrowania – od wzlotów po kryzysy
 • miny, których należy unikać i sukcesy – jak po nie sięgać

Dodatkowe materiały video

 • komunikacja i budowanie zaangażowani w firmie
 • budżetowanie inwestycji technologicznych
 • umowy z dostawcami technologii

Networking

 • spotkanie organizacyjne
 • coctail
 • dedykowane kanały komunikacji
 • uroczysta gala z wręczeniem certyfikatów
ESG Digital Leader to wyjątkowy program rozwojowy, ponieważ skupia się na praktycznych aspektach związanych z wdrażaniem strategii ESG w branży nieruchomości komercyjnych. Stawiamy na praktyczne zajęcia, pracę w grupach zadaniowych i ćwiczenia na przykładach.

Harmonogram

Projekt rusza już w kwietniu. Zaczynamy od spotkania organizacyjnego, na którym będziesz mógł poznać innych uczestników oraz wykładowców. Następnie zaprosimy Cię na cykl spotkań online, w trakcie których przekażemy niezbędną wiedzę z obszaru regulacji oraz trendów ESG. Całodzienne warsztaty  rozpoczną się 24 kwietnia i potrwają w odstępach 2-3 tygodniowych do 1 czerwca 2023. ESG Digital Leader academy zakończymy uroczystym rozdaniem certyfikatów.  

Start zapisów: marzec 2023

Kick off: 13/14 kwietnia 2023 (tbc)

Spotkania online Baseline: 17-21  kwietnia 2023

Meeting 1: 24.04.2023

Meeting 2: 10.05.2023

Meeting 3: 23.05.2023

Meeting 4: 1.06.2023

Rozdanie certyfikatów: czerwiec 2023

Inwestycja

Twój udział w ESG Digital Leader Academy to inwestycja w przyszłość.  W dzisiejszym świecie dbałość o zrównoważony rozwój i wykorzystanie technologii cyfrowych są kluczowe dla powodzenia w biznesie. Zdobywając nowe kompetencje będziesz mógł  dostosować swoją firmę do zmieniających się potrzeb rynku oraz zwiększyć jej wartość dla inwestorów i klientów.  

Cena* obejmuje:

+ 4 praktyczne warsztaty
+ webinar
+ cocktail & networking
+ cyfrowa biblioteka
+ dodatkowe materiały video,
+ certyfikat ukończenia
+ extra bonus: Baseline ESG (3 dedykowane wykłady online)

* ceny netto, należy dodać 23% VAT

REGULAR

11 500
PLN/ os.

dwie osoby z organizacji

20 500 PLN

PROPTECH FOUNDATION

7 200
PLN/ os.

dwie osoby z organizacji

13 000 PLN

Często zadawane pytania.

Gdzie będą odbywały się zajęcia stacjonarne?

Zajęcia będą realizowane w Cambridge Innovation Center (CIC) w Warszawie,  zlokalizowanym w kompleksie VARSO PLACE, w którym znajduje się również VARSO TOWER – najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej. Prestiżowa lokalizacja w Centrum Warszawy i doskonałe połączenie komunikacyjne  jedne z wielu atutów tego miejsca, które przesądziły o naszym wyborze.

Ile czasu będzie trwał cały program?

Program został zaprojektowany w oparciu o różnorodną formułę spotkań: networkingowych, wykładów online i 4 całodziennych warsztatów, które będą się odbywały w 2-3 tygodniowych odstępach. Pierwsze spotkanie inaurujące program (Kick off) z uczestnikami i  wykładowcami odbędzie się na początku kwietnia. Zajęcia online i spotkania warsztatowe potrwają do początku czerwca i zakończą się uroczystością wręczenia certyfikatów.

Czym ten program różni się od innych?

Uważamy, że zielona transformacja nie nastąpi w oderwaniu od cyfrowych rozwiązań. Ludzie zajmujący się ESG potrzebują wsparcia w budowie kompetencji  technologicznych. A zarówno zielona transformacja, jak i cyfrowa rewolucja potrzebują liderów, którzy pomogą wdrożyć niezbędne zmiany w organizacji. 

Nasz program to nie jest kolejne szkolenie, które omawia ciągle ten sam temat regulacji. Postawiliśmy na  wsparcie, narzędzia, praktyczne przykłady oraz przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczenia.

Jak był tworzony program merytoryczny tej akademii?

Włożylismy dużo pracy w to, żeby budować merytorykę naszego projektu i wartość każdego warsztatu. Przygotowanie zajęło nam klika mięsięcy, a najwyższą jakość wypracowaliśmy we współpracy z kluczowymi ekspertami branży, członkami Rady Programowej projektu. 

Kontakt

Katarzyna Gądek

Proptech Foundation Project & Programme Manager

Organizacją Akademii oraz współpracą z mentorami i Radą Programową zarządza Katarzyna Gądek. W przypadku pytań prosimy o kontakt:

📱+48 666 665 796‬

✉️ kasia@proptechfoundation.pl

ZOSTAW KONTAKT

Lista uczestników pierwszej edycji Akademii ESG Digital Leader jest już zamknięta. Wszystkie miejsca zostały sprzedane. Zostaw kontakt jeśli chcesz, żebyśmy Cię poinformowali o naborze do kolejnej edycji, którą planujemy już wkrótce!