Dołącz do elitarnej grupy przyszłych liderów ESG branży Real Estate. Wykorzystaj potęgę cyfrowych innowacji i zdobądź przewagę w branży nieruchomości komercyjnych!

ESG Digital Leader edycja 2 to intensywny program skierowany do menedżerów, którzy chcą poznać tajniki wdrażania strategii ESG z wykorzystaniem nowoczesnych innowacji cyfrowych. Program składa się z czterech angażujących warsztatów, prowadzonych przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Czy Twoja firma jest gotowa na nowe wyzwania?

1

Efektywność energetyczna i emisja CO2

Osiągnięcie standardu net zero dla starych i nowych budynków.

2

Wiarygodne dane

Dostęp do wiarygodnych i porównywalnych danych niezbędnych do raportowania niefinansowego.

3

Presja regulacyjna i społeczna​

Nowe regulacje UE, rosnące oczekiwania ze strony klientów, użytkowników i społeczności lokalnych.

4

Digitalizacja procesów​

Poprawa efektywności zarządzania oraz cyfryzacja procesów i wdrożenia nowych technologii cyfrowych. 

Na tym wyzwaniu skupimy się w naszym programie. 

5

Współpraca z dostawcami i partnerami​

Współdziałanie i realizacja wspólnych celów ESG.

Partnerzy programu

ESG Digital Leader edycja 2 jest realizowany przy współpracy z firmami partnerskimi, które mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ESG i nowoczesnych innowacji cyfrowych.

Merytoryka bez kompromisów.

Doświadczona Rada Programowa nadzoruje treść programu. W jej skład wchodzą wybitni liderzy w dziedzinie transformacji cyfrowej i ESG w Polsce, którzy łączą teoretyczną wiedzę z praktycznym doświadczeniem. Dzięki temu, osoby biorące udział w programie ESG Digital Leader mogą być pewne, że zdobędą wiedzę i umiejętności, które są najbardziej wartościowe w procesie tworzenia i wdrażania strategii ESG.

Dariusz Sokulski

Siemens Polska
Dyrektor, Pełnomocnik ds. ESG

Jolanta Nowakowska Zimoch

Greenberg Traurig Poland
Managing Partner, Head of Real Estate

Irena Pichola​

Deloitte
Partner, Sustainability Consulting CE

Katarzyna Zawodna Bijoch

Skanska CDE

President and CEO

Piotr Bartkiewicz

Go4Energy, Politechnika Warszawska
Partner

Michał Kozłowski

Proptech Foundation
Co-Founder

Na 2. edycję Akademii przyjmujemy tylko 16 zgłoszeń od uczestników. Dostępnych jest jeszcze:

11

miejsc.

Pomysł

ESG Digital Leader Academy to intensywny cykl praktycznych warsztatów, który wyposaży Cię w niezbędne kompetencje technologiczne oraz wzmocni Twoją pozycję lidera i ambasadora zmian w organizacji.

Strategia

 • Nauczysz się budować skuteczne strategie dekarbonizacyjne oraz dowiesz się jak weryfikować oferty wspierające osiągnięcie standardu “zero emisyjności” na Nauczysz się jak wyglądają skuteczne strategie dekarbonizacyjne oraz dowiesz się jak weryfikować oferty wspierające osiągnięcie standardu “zero emisyjności
 • Dowiesz się jak przenieść budynki do świata cyfrowego i analizować istotne dla ESG parametry oraz jak integrować ze sobą różne rozwiązania cyfrowe
 • Poznasz najlepsze praktyki dotyczące wdrażania innowacji

Technologia

 • Dowiesz się jak technologia może pomóc w ESG oraz zrównoważonym rozwoju
 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do budowania synergii pomiędzy strategią digital a strategią ESG
 • Poznasz dostępne na rynku rozwiązania i narzędzia cyfrowe do monitorowania i raportowania wyników ESG.
 • Dowiesz się jak sztuczna inteligencja może skutecznie pomóc Ci w Twojej pracy

Organizacja

 • Zdobędziesz wiedzę na temat szacowania i oceny konsekwencji cyklu życia budynków dla środowiska naturalnego
 • Dowiesz się jak szacować koszty wdrożenia rozwiązań cyfrowych i o co zadbać w umowach
 • Poznasz przykłady firm, które skorzystały na łączeniu strategii ESG ze strategią cyfrową

Zarządzanie

 • Zaplanujesz i zaprojektujesz plan działań dla Twojej organizacji
 • Poznasz skuteczne sposoby budowania angażującej komunikacji wokół projektów digital ESG

Dołącz do programu, jeśli:

Planujesz zająć się tematyką sustainability, ESG oraz dekarbonizacji w Real Estate lub interesujesz się tym tematem.

Chcesz wyznaczać trendy w branży nieruchomości i budować trwałą przewagę na rynku z wykorzystaniem strategii digital ESG.

Interesujesz się nowymi technologiami i innowacjami i chcesz wiedzieć jak budować nimi wartość w biznesie.

Potrzebujesz wzmocnić swoje kompetencje związane z innowacjami i nowymi technologiami.

Chcesz budować pozycję lidera digital ESG w Twojej organizacji. 

Poszukujesz wiedzy i narzędzi w zakresie cyfrowej transformacji wspierającej strategię ESG.

Chcesz być częścią branżowej społeczności ambasadorów zmiany ESG.

Mentorzy

Irena Pichola

Deloitte

Partnerka Deloitte, Liderka zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej z piętnastoletnim doświadczeniem w consultingu w obszarze budowania i zarządzania relacjami z interesariuszami, marketingu i rozwoju biznesu. Doradza w strategiach transformacji organizacji, raportowaniu, mierzeniu wpływu, zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym i ochronie środowiska. Aktywnie zaangażowana w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Raporting Initiative, WBCSD i CSR Europe. Jest również wykładowczynią w Akademii Leona Koźmińskiego oraz certyfikowaną trenerką GRI.

Michał Kozłowski

Proptech Foundation

Co-Founder Proptech Foundation. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Mentor i współzałożyciel Proptech Foundation, a także Dyrektor Regionalny w spółce technologicznej. Prywatnie zapalony wspinacz, a w wolnych chwilach uprawia pomidory.

Piotr Bartkiewicz

Go4Energy, Politechnika Warszawska

Partner w firmie Go4Energy. Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Autor, konsultant i wykonawca projektów z zakresu budownictwa zrównoważonego w budynkach oraz komputerowego wspomagania projektowania systemów budynkowych. Członek międzynarodowych stowarzyszeń naukowych i reprezentant Polski na forach branżowych HVAC (REHVA, ASHRAE, IBPSA).

Mateusz Szymon Płoszaj-Mazurek

Politechnika Warszawska, Bjerg Arkitektur Polska

Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, zajmuje się badaniem wpływu decyzji architektonicznych i cyfrowych metod ich optymalizacji na ślad węglowy budynków w cyklu życia. Posiada doktorat na temat zastosowania sztucznej inteligencji (sieci neuronowych) w szacowaniu śladu węglowego, działa w inicjatywach: Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP, Architekci dla Klimatu. Jest partnerem, architektem i certyfikowanym projektantem budownictwa pasywnego w Bjerg Arkitektur Polska, projektuje architekturę zrównoważoną o niskim śladzie węglowym.

Aga Maciejowska

Plan Be Eco

CEO & co-founder Plan Be Eco. Doświadczona liderka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i technologii. Jako CEO i współzałożycielka platformy Plan Be Eco, Aga od stycznia 2021 roku angażuje się w tworzenie narzędzi wspierających osiąganie neutralności klimatycznej oraz raportowanie śladu węglowego w sposób efektywny kosztowo, nie wymagający specjalistycznej wiedzy. Jej dewiza to: „Jeśli możesz to zmierzyć, możesz to zmienić”. Wcześniej Aga była współzałożycielką Evenea, gdzie odniosła sukces, wykonując exit w 2019 roku. Jej zaangażowanie w ESG i zrównoważony rozwój czyni ją kluczową postacią w branży.

Bartosz Dobrowolski

Proptech Foundation

Co-Founder Proptech Foundation. Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Karolina Kuźniak

GT Law

Radczyni prawna, senior associate w kancelarii Greenberg Traurig, związana z Praktyką ESG oraz Praktyką Nieruchomości. Koncentruje się na prawie nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom we wszelkich obszarach dotyczących prawa nieruchomości, w tym transakcjach zakupu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, transakcjach typu forward funding oraz finansowaniu projektów.

Michał Szalast-Dao Quy

BNP Paribas

Lider Sekcji Zrównoważonego Finansowania w Banku BNP Paribas. Od 2017 roku zajmujący się bankowością korporacyjną w sektorze energetycznym oraz finansowaniem wielkoskalowych projektów OZE w formule project finance. Koordynator projektów w zakresie efektywności energetycznej, elektromobilności i finansowania zrównoważonej transformacji biznesu. Współautor raportu „Biznes dla klimatu – raport o zmianie priorytetów”. Członek Grupy roboczej w ramach Platformy Zrównoważonych Finansów kierowanej przez Ministerstwo Finansów, pracującej nad Mapą Drogową dla Rozwoju Zrównoważonych Finansów w Polsce.

ESG Digital Leader to pierwszy w branży program rozwojowy dla managerów skupiony wokół innowacji, technologii, ESG i umiejętności zarządzania zmianą.

Holistyczny, angażujący program

Kompendium ESG

 • kompleksowa wiedza o ESG w Real Estate
 • bezpośredni kontakt z ekspertami

4 warsztaty

 • praktyka zamiast teorii
 • zaprojektowane przez specjalistów
 • zróżnicowane formaty spotkań
 • praca warsztatowa “hands-on”

Cyfrowa biblioteka

 • dostęp do wiedzy oraz inspiracji technologicznych
 • checklisty wdrożeniowe
 • przykłady narzędzi i technologii
 • pitche startupów

Case studies

 • wdrożenia od kuchni
 • doświadczenia praktyków
 • miny, których należy unikać i sukcesy – jak po nie sięgać

Networking

 • dedykowane kanały komunikacji
 • uroczyste wręczenie certyfikatów
ESG Digital Leader to wyjątkowy program rozwojowy, ponieważ skupia się na praktycznych aspektach związanych z wdrażaniem strategii ESG w branży nieruchomości komercyjnych. Stawiamy na praktyczne zajęcia, pracę w grupach zadaniowych i ćwiczenia na przykładach.

Harmonogram

Projekt rusza już we wrześniu. Zaczynamy od spotkania organizacyjnego, na którym będziesz mógł poznać innych uczestników oraz wykładowców. Następnie zaprosimy Cię na cykl spotkań online, w trakcie których przekażemy niezbędną wiedzę z obszaru regulacji oraz trendów ESG. Całodzienne warsztaty  rozpoczną się 19 września i potrwają w odstępach 2-3 tygodniowych do 21 listopada 2023. ESG Digital Leader Academy zakończymy uroczystym rozdaniem certyfikatów.  

Start zapisów: wrzesień 2023

Meeting 1: 19.10.2023

Meeting 2: 26.10.2023

Meeting 3: 08.11.2023

Meeting 4: 21.11.2023

Rozdanie certyfikatów: listopad 2023

Inwestycja

Twój udział w ESG Digital Leader Academy to inwestycja w przyszłość.  W dzisiejszym świecie dbałość o zrównoważony rozwój i wykorzystanie technologii cyfrowych są kluczowe dla powodzenia w biznesie. Zdobywając nowe kompetencje będziesz mógł  dostosować swoją firmę do zmieniających się potrzeb rynku oraz zwiększyć jej wartość dla inwestorów i klientów.  

Cena* obejmuje:

+ 4 praktyczne warsztaty
+ webinar
+ networking
+ cyfrowa biblioteka
+ dodatkowe materiały,
+ certyfikat ukończenia
+ extra bonus: Baseline ESG (3 dedykowane wykłady online)

* ceny netto, należy dodać 23% VAT

REGULAR

11 500
PLN/ os.

dwie osoby z organizacji

20 500 PLN

PROPTECH FOUNDATION

7 200
PLN/ os.

dwie osoby z organizacji

13 000 PLN

Często zadawane pytania.

Gdzie będą odbywały się zajęcia stacjonarne?

Zajęcia będą realizowane w Cambridge Innovation Center (CIC) w Warszawie,  zlokalizowanym w kompleksie VARSO PLACE, w którym znajduje się również VARSO TOWER – najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej. Prestiżowa lokalizacja w Centrum Warszawy i doskonałe połączenie komunikacyjne  jedne z wielu atutów tego miejsca, które przesądziły o naszym wyborze.

Ile czasu będzie trwał cały program?

Program został zaprojektowany w oparciu o różnorodną formułę spotkań: networkingowych, wykładów online i czterech (4)  całodziennych warsztatów, które będą się odbywały w 2-3 tygodniowych odstępach. Pierwsze spotkanie inaurujące program (Kick off) z uczestnikami i  wykładowcami odbędzie się we wrześniu. Zajęcia online i spotkania warsztatowe rozpoczną się w październiku i zakończą się uroczystością wręczenia certyfikatów grudniu.

Czym ten program różni się od innych?

Uważamy, że zielona transformacja nie nastąpi w oderwaniu od cyfrowych rozwiązań. Ludzie zajmujący się ESG potrzebują wsparcia w budowie kompetencji  technologicznych. A zarówno zielona transformacja, jak i cyfrowa rewolucja potrzebują liderów, którzy pomogą wdrożyć niezbędne zmiany w organizacji. 

Nasz program to nie jest kolejne szkolenie, które omawia ciągle ten sam temat regulacji. Postawiliśmy na  wsparcie, narzędzia, praktyczne przykłady oraz przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczenia.

Jak był tworzony program merytoryczny tej akademii?

Włożylismy dużo pracy w to, żeby budować merytorykę naszego projektu i wartość każdego warsztatu. Przygotowanie zajęło nam klika mięsięcy, a najwyższą jakość wypracowaliśmy we współpracy z kluczowymi ekspertami branży, członkami Rady Programowej projektu. 

Kontakt

Katarzyna Gądek

Proptech Foundation
Project & Programme Manager

Programem merytorycznym oraz koordynacją działań Rady Programowej i współpracą z mentorami zarządza Katarzyna Gądek. W przypadku pytań prosimy o kontakt:

📱+‭48 666 665 796‬‬

✉️ kasia@proptechfoundation.pl

Rejestracja

Wypełnij ten prosty formularz a my zajmiemy się resztą. Odezwiemy się do Ciebie ze szczegółami i pomożemy dopełnić formalności.