Dołącz do elitarnej grupy przyszłych liderów ESG branży Real Estate. Wykorzystaj potęgę cyfrowych innowacji i zdobądź przewagę w branży nieruchomości komercyjnych!

ESG Digital Leader edycja 2 to intensywny program skierowany do menedżerów, którzy chcą poznać tajniki wdrażania strategii ESG z wykorzystaniem nowoczesnych innowacji cyfrowych. Program składa się z czterech angażujących warsztatów, prowadzonych przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Czy Twoja firma jest gotowa na nowe wyzwania?

1

Efektywność energetyczna i emisja CO2

Osiągnięcie standardu net zero dla starych i nowych budynków.

2

Wiarygodne dane

Dostęp do wiarygodnych i porównywalnych danych niezbędnych do raportowania niefinansowego.

3

Presja regulacyjna i społeczna​

Nowe regulacje UE, rosnące oczekiwania ze strony klientów, użytkowników i społeczności lokalnych.

4

Digitalizacja procesów​

Poprawa efektywności zarządzania oraz cyfryzacja procesów i wdrożenia nowych technologii cyfrowych. 

Na tym wyzwaniu skupimy się w naszym programie. 

5

Współpraca z dostawcami i partnerami​

Współdziałanie i realizacja wspólnych celów ESG.

Partnerzy programu

ESG Digital Leader edycja 2 jest realizowany przy współpracy z firmami partnerskimi, które mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ESG i nowoczesnych innowacji cyfrowych.

Merytoryka bez kompromisów.

Doświadczona Rada Programowa nadzoruje treść programu. W jej skład wchodzą wybitni liderzy w dziedzinie transformacji cyfrowej i ESG w Polsce, którzy łączą teoretyczną wiedzę z praktycznym doświadczeniem. Dzięki temu, osoby biorące udział w programie ESG Digital Leader mogą być pewne, że zdobędą wiedzę i umiejętności, które są najbardziej wartościowe w procesie tworzenia i wdrażania strategii ESG.

Dariusz Sokulski

Siemens Polska
Dyrektor, Pełnomocnik ds. ESG

Jolanta Nowakowska Zimoch

Greenberg Traurig Poland
Managing Partner, Head of Real Estate

Irena Pichola​

Deloitte
Partner, Sustainability Consulting CE

Piotr Bartkiewicz

Go4Energy, Politechnika Warszawska
Partner

Katarzyna Zawodna Bijoch

Skanska CDE
President and CEO

Michał Kozłowski

Proptech Foundation
Co-Founder

Na 2. edycję Akademii przyjmujemy tylko 16 zgłoszeń od uczestników. Dostępnych jest jeszcze:

0

miejsc.

Pomysł

ESG Digital Leader Academy to intensywny cykl praktycznych warsztatów, który wyposaży Cię w niezbędne kompetencje technologiczne oraz wzmocni Twoją pozycję lidera i ambasadora zmian w organizacji.

Strategia

 • Nauczysz się budować skuteczne strategie dekarbonizacyjne oraz dowiesz się jak weryfikować oferty wspierające osiągnięcie standardu “zero emisyjności”
 • Dowiesz się jak przenieść budynki do świata cyfrowego i analizować istotne dla ESG parametry oraz jak integrować ze sobą różne rozwiązania cyfrowe
 • Poznasz najlepsze praktyki dotyczące wdrażania innowacji

Technologia

 • Dowiesz się jak technologia może pomóc w ESG oraz zrównoważonym rozwoju
 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do budowania synergii pomiędzy strategią digital a strategią ESG
 • Poznasz dostępne na rynku rozwiązania i narzędzia cyfrowe do monitorowania i raportowania wyników ESG.
 • Dowiesz się jak sztuczna inteligencja może skutecznie pomóc Ci w Twojej pracy

Organizacja

 • Zdobędziesz wiedzę na temat szacowania i oceny konsekwencji cyklu życia budynków dla środowiska naturalnego
 • Dowiesz się jak szacować koszty wdrożenia rozwiązań cyfrowych i o co zadbać w umowach
 • Poznasz przykłady firm, które skorzystały na łączeniu strategii ESG ze strategią cyfrową

Zarządzanie

 • Zaplanujesz i zaprojektujesz plan działań dla Twojej organizacji
 • Poznasz skuteczne sposoby budowania angażującej komunikacji wokół projektów digital ESG

Dołącz do programu, jeśli:

Planujesz zająć się tematyką sustainability, ESG oraz dekarbonizacji w Real Estate lub interesujesz się tym tematem.

Chcesz wyznaczać trendy w branży nieruchomości i budować trwałą przewagę na rynku z wykorzystaniem strategii digital ESG.

Interesujesz się nowymi technologiami i innowacjami i chcesz wiedzieć jak budować nimi wartość w biznesie.

Potrzebujesz wzmocnić swoje kompetencje związane z innowacjami i nowymi technologiami.

Chcesz budować pozycję lidera digital ESG w Twojej organizacji. 

Poszukujesz wiedzy i narzędzi w zakresie cyfrowej transformacji wspierającej strategię ESG.

Chcesz być częścią branżowej społeczności ambasadorów zmiany ESG.

Mentorzy

Irena Pichola

Deloitte

Partnerka Deloitte, Liderka zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i Europie Środkowej z piętnastoletnim doświadczeniem w consultingu w obszarze budowania i zarządzania relacjami z interesariuszami, marketingu i rozwoju biznesu. Doradza w strategiach transformacji organizacji, raportowaniu, mierzeniu wpływu, zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym i ochronie środowiska. Aktywnie zaangażowana w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Raporting Initiative, WBCSD i CSR Europe. Jest również wykładowczynią w Akademii Leona Koźmińskiego oraz certyfikowaną trenerką GRI.

Marta Karwacka

Deloitte

Sustainability Senior Manager, Sustainability Consulting Central Europe – socjolożka i ekonomistka, ekspertka w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, zrównoważonej konsumpcji i odpowiedzialnej mody. Od lat śledzi trendy na rynku i promuje wrażliwość społeczną i środowiskową oraz systemowe podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju w firmach. W Deloitte pracuje z klientami z branży consumer, beauty i modowej.

Michał Kozłowski

Proptech Foundation

Co-Founder Proptech Foundation. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Mentor i współzałożyciel Proptech Foundation, a także Dyrektor Regionalny w spółce technologicznej. Prywatnie zapalony wspinacz, a w wolnych chwilach uprawia pomidory.

Piotr Bartkiewicz

Go4Energy, Politechnika Warszawska

Partner w firmie Go4Energy. Adiunkt na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. Autor, konsultant i wykonawca projektów z zakresu budownictwa zrównoważonego w budynkach oraz komputerowego wspomagania projektowania systemów budynkowych. Członek międzynarodowych stowarzyszeń naukowych i reprezentant Polski na forach branżowych HVAC (REHVA, ASHRAE, IBPSA).

Mateusz Szymon Płoszaj-Mazurek

Politechnika Warszawska, Bjerg Arkitektur Polska

Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, zajmuje się badaniem wpływu decyzji architektonicznych i cyfrowych metod ich optymalizacji na ślad węglowy budynków w cyklu życia. Posiada doktorat na temat zastosowania sztucznej inteligencji (sieci neuronowych) w szacowaniu śladu węglowego, działa w inicjatywach: Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP, Architekci dla Klimatu. Jest partnerem, architektem i certyfikowanym projektantem budownictwa pasywnego w Bjerg Arkitektur Polska, projektuje architekturę zrównoważoną o niskim śladzie węglowym.

Aga Maciejowska

Plan Be Eco

CEO & co-founder Plan Be Eco. Doświadczona liderka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i technologii. Jako CEO i współzałożycielka platformy Plan Be Eco, Aga od stycznia 2021 roku angażuje się w tworzenie narzędzi wspierających osiąganie neutralności klimatycznej oraz raportowanie śladu węglowego w sposób efektywny kosztowo, nie wymagający specjalistycznej wiedzy. Jej dewiza to: „Jeśli możesz to zmierzyć, możesz to zmienić”. Wcześniej Aga była współzałożycielką Evenea, gdzie odniosła sukces, wykonując exit w 2019 roku. Jej zaangażowanie w ESG i zrównoważony rozwój czyni ją kluczową postacią w branży.

Bartosz Dobrowolski

Proptech Foundation

Co-Founder Proptech Foundation. Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, projektowaniu produktów cyfrowych, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert technologii proptech i doradca kluczowych graczy na rynku nieruchomości. Mówca, trener, mentor, wykładowca. Współzałożyciel fundacji Proptech Foundation. Prywatnie podróżnik i triathlonista amator.

Karolina Kuźniak

GT Law

Of Counsel, Radczyni Prawna
oraz Co-head praktyki ESG w warszawskim biurze Greenberg Traurig, związana z Praktyką ESG oraz Praktyką Nieruchomości. Koncentruje się na prawie nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom we wszelkich obszarach dotyczących prawa nieruchomości, w tym transakcjach zakupu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych, transakcjach typu forward funding oraz finansowaniu projektów.

Michał Szalast-Dao Quy

BNP Paribas

Lider Sekcji Zrównoważonego Finansowania w Banku BNP Paribas. Od 2017 roku zajmujący się bankowością korporacyjną w sektorze energetycznym oraz finansowaniem wielkoskalowych projektów OZE w formule project finance. Koordynator projektów w zakresie efektywności energetycznej, elektromobilności i finansowania zrównoważonej transformacji biznesu. Współautor raportu „Biznes dla klimatu – raport o zmianie priorytetów”. Członek Grupy roboczej w ramach Platformy Zrównoważonych Finansów kierowanej przez Ministerstwo Finansów, pracującej nad Mapą Drogową dla Rozwoju Zrównoważonych Finansów w Polsce.

ESG Digital Leader to pierwszy w branży program rozwojowy dla managerów skupiony wokół innowacji, technologii, ESG i umiejętności zarządzania zmianą.

Holistyczny, angażujący program

Kompendium ESG

 • kompleksowa wiedza o ESG w Real Estate
 • bezpośredni kontakt z ekspertami

4 warsztaty

 • praktyka zamiast teorii
 • zaprojektowane przez specjalistów
 • zróżnicowane formaty spotkań
 • praca warsztatowa “hands-on”

Cyfrowa biblioteka

 • dostęp do wiedzy oraz inspiracji technologicznych
 • checklisty wdrożeniowe
 • przykłady narzędzi i technologii
 • pitche startupów

Case studies

 • wdrożenia od kuchni
 • doświadczenia praktyków
 • miny, których należy unikać i sukcesy – jak po nie sięgać

Networking

 • dedykowane kanały komunikacji
 • uroczyste wręczenie certyfikatów
ESG Digital Leader to wyjątkowy program rozwojowy, ponieważ skupia się na praktycznych aspektach związanych z wdrażaniem strategii ESG w branży nieruchomości komercyjnych. Stawiamy na praktyczne zajęcia, pracę w grupach zadaniowych i ćwiczenia na przykładach.

Harmonogram

Całodzienne warsztaty rozpoczną się 6 marca 2024. Aby ułatwić logistykę szczególnie osobom spoza Warszawy i słuchając Waszych pomysłów pogrupowaliśmy warsztaty w dwa dwudniowe bloki. Dzięki temu łatwiej będzie Wam zorganizować się w pracy i będzie to wygodniejsze w kontekście przejazdów i noclegu. Dodatkowo na Waszą prośbę każdego dnia przeznaczymy też blok wolnego czasu dla Was na odbicie maili, wykonanie najważniejszych telefonów tak, żebyście mogli przez resztę dnia w 100% skupić się na merytoryce.  

Start zapisów: styczeń 2024

Meeting 1: 06.03.2024

Meeting 207.03.2024

Meeting 3: 20.03.2024

Meeting 421.03.2024

Rozdanie certyfikatów: marzec 2024

Inwestycja

Twój udział w ESG Digital Leader Academy to inwestycja w przyszłość.  W dzisiejszym świecie dbałość o zrównoważony rozwój i wykorzystanie technologii cyfrowych są kluczowe dla powodzenia w biznesie. Zdobywając nowe kompetencje będziesz mógł  dostosować swoją firmę do zmieniających się potrzeb rynku oraz zwiększyć jej wartość dla inwestorów i klientów.  

Cena* obejmuje:

+ 4 praktyczne warsztaty
+ networking
+ cyfrowa biblioteka
+ dodatkowe materiały,
+ certyfikat ukończenia

* ceny netto, należy dodać 23% VAT

CENA REGULARNA

6500
PLN/ os.

dwie osoby z organizacji

12 000 PLN

PROPTECH FOUNDATION

5900
PLN/ os.

dwie osoby z organizacji

11 000 PLN

Często zadawane pytania.

Gdzie będą odbywały się zajęcia stacjonarne?

Zajęcia będą realizowane w Cambridge Innovation Center (CIC) w Warszawie,  zlokalizowanym w kompleksie VARSO PLACE, w którym znajduje się również VARSO TOWER – najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej. Prestiżowa lokalizacja w Centrum Warszawy i doskonałe połączenie komunikacyjne  jedne z wielu atutów tego miejsca, które przesądziły o naszym wyborze.

Ile czasu będzie trwał cały program?

Program został zaprojektowany w oparciu o różnorodną formułę spotkań: networkingowych, wykładów online i czterech (4)  całodziennych warsztatów, które będą się odbywały w 2-3 tygodniowych odstępach. Pierwsze spotkanie inaurujące program (Kick off) z uczestnikami i  wykładowcami odbędzie się we wrześniu. Zajęcia online i spotkania warsztatowe rozpoczną się w październiku i zakończą się uroczystością wręczenia certyfikatów grudniu.

Czym ten program różni się od innych?

Uważamy, że zielona transformacja nie nastąpi w oderwaniu od cyfrowych rozwiązań. Ludzie zajmujący się ESG potrzebują wsparcia w budowie kompetencji  technologicznych. A zarówno zielona transformacja, jak i cyfrowa rewolucja potrzebują liderów, którzy pomogą wdrożyć niezbędne zmiany w organizacji. 

Nasz program to nie jest kolejne szkolenie, które omawia ciągle ten sam temat regulacji. Postawiliśmy na  wsparcie, narzędzia, praktyczne przykłady oraz przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczenia.

Jak był tworzony program merytoryczny tej akademii?

Włożylismy dużo pracy w to, żeby budować merytorykę naszego projektu i wartość każdego warsztatu. Przygotowanie zajęło nam klika mięsięcy, a najwyższą jakość wypracowaliśmy we współpracy z kluczowymi ekspertami branży, członkami Rady Programowej projektu. 

Kontakt

Katarzyna Gądek

Proptech Foundation
Project & Programme Manager

Programem merytorycznym oraz koordynacją działań Rady Programowej i współpracą z mentorami zarządza Katarzyna Gądek. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt: 

📱 +48 666 665 796

✉️ kasia@proptechfoundation.pl

Brak miejsc

Wypełnij ten prosty formularz a my odezwiemy się do Ciebie kiedy będziemy uruchamiać kolejny nabór.